ვალტ ვან ბეკი სწავლობდა ინტერიერის დიზაინს, ვიდრე ბრიუსელის ცენტრში სადიზაინო სტუდიას WoutWalt დააარსებდა.
12/16/2010
ვალტ ვან ბეკი სწავლობდა ინტერიერის დიზაინს, ვიდრე ბრიუსელის ცენტრში სადიზაინო სტუდიას WoutWalt დააარსებდა. |
11/08/2010
საბინა შიხლინსკაია არის ხელოვანთა ჯგუფ ლაბირინთის დამაარსებელი. იგი ბევრი საერთაშორისო სახელოვნებო ღონისძიების მონაწილე და კურატორია, როგორც აზერბაჯანში, ასევე მის ფარგლებს გარეთ. 2007 წელს is გახლდათ ვენეციის 52-ე ბიენალეზე აზერბაიჯანის პირველი პავილიონის კურატორი.
11/05/2010
ნიკოლას პერეტი და სედრიკ ანგლარეტი რეზიდენციაში ყოფნის პერიოდში მუშაობდნენ პროექტზე „სვანეთის ხმოვანი პეიზაჟები“.
10/05/2010
ანა-ლუიზა კრატცში არის LIA - ლაიფციგის საერთაშორისო სახელოვნებო პროგრამის დამარსებელი, ეს არის ხელოვანთა რეზიდენცია თანამედროვე ხელოვნების და კულტურის ხელშეწყობის მიზნით. |
06/20/2010
ჰოლანდიელი ხელოვანები და არა-აკადემიური თავისუფალი მკვლევარები რობ ჰამელინკი და ნინკე ტერპსმა ცნობილნი არიან, როგორც პერიოდული გამოცემის Fuking Good Art-ის რედაქტორები. |
05/19/2010
დამოუკიდებელი კურატორის ევა ხაჩატრიანის უახლესი კურატორული საქმიანობა გენდერის და ახალი მედიების თემას ეთმობა. |
04/21/2010
სელდა ასალი დაიბადა იზმირში და მოღვაწეობს სტამბოლში. მან შეისწავლა მუსიკის თეორია და ვიზუალური ხელოვნება. სელდა ასალმა ჩამოაყალიბა „აპარტმენტ პროექტი“ (“Apartment Project”) სტამბოლში. |
03/22/2010
სონია შიონბერგერი - გერმანელი ხელოვანი, მუშაობს ვიზუალური ხელოვნების სხვადასხვა დარგში: ვიდეო, პერფორმანსი, მხტვრობა და ქარგვა. |
02/20/2010
რინკე ენგჰარტის სურვილია, ხელოვნების მეშვეობით რეალობის მრავალმხრივობა ასახოს. ენგჰარტის 1991 წლის პროექტი Hope Box (HBX) ერთი პროექტის ფარგლებს გაცდა და გრძელვადიან პროცესად იქცა. |
02/16/2010
ნიკი ლარკინი ირლანდიელი ფოტოგრაფი, ვიდეოარტისტი და ფერმწერია. მისი შემოქმედების ინტერესის საგანი მიტოვებული სივრცეებია. |

Walt Van Beek studied Interior Design before starting WoutWalt, a design studio in the centre of Brussels.
11/30/2010
Alevtina Kakhidze is an Ukrainian artist, art critic, curator, lives and works in Muzychi.
11/08/2010
Artist, educator and curator Sabina Shikhlinskaya is a founder of Labirynth Art Group, participant and curator of numerous international art events in Azerbaijan and abroad. In 2007 she was the curator of Azerbaijan’s 1st pavilion at the 52nd Art Biennale in Venice.
11/05/2010
During their reisdency Nicolas Perret & Cédric Anglaret worked on their project Soundscapes of Svanetia (Temporary title).
10/27/2010
Helga Kurzchalia is a psychologist and a writer, lives and works in Berlin
10/05/2010
Anna-Louise Kratzsch is a founder of LIA – Leipzig International Art Programme, an artist in residency programme to foster contemporary art and culture.
06/20/2010
Dutch artists and non-academic free-style researchers Rob Hamelijnck and Nienke Terpsma are best known as editors of Fucking Good Art, a periodic that started as a publication for 'positive art critique' in a do-it-yourself style.
05/19/2010
Eva Khachatryan is an independent curator, her recent curatorial work has been mostly on women's issues and new media in contemporary art.
04/21/2010
Selda Asal is an artist, born in Izmir. She studied Musicology and Art. She is the initiator of the “Apartment Project” in Istanbul.
03/22/2010
Sonya Schönberger, German visual artist, working with video, photography, performance, drawing and stitching. She Studied Social Anthropology and Philosophy in Berlin and Zürich, Visual Art at the Rietveld Academie Amsterdam, Experimental Mediadesign at the University of Arts Berlin.
02/20/2010
Rienke Enghardt aims to employ art in a manner faithful to the diversity of reality. In 1991 she created Hope Box (HBX for short) that started as a single project and has grown into a process that hundreds of artists from dozens of courtiers have participated to.
02/16/2010
Nicky Larkin is Irish video-artist, photographer and painter. His work is concerned with empty spaces and bleak aesthetic environments.